Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruszkowie w latach 1984 – 2008

W ciągu dwudziestu lat istnienia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruszkowie uczniowie  nasi zdobyli 21 medali Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, 4 medale Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego i 1 medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Rokrocznie zdobywali czołowe miejsca w Mistrzostwach Pruszkowa w rozgrywkach: piłki koszykowej, piłki siatkowej, piłki ręcznej, piłki nożnej.

W zawodach lekkoatletycznych reprezentowali powiat pruszkowski w Mistrzostwach Międzypowiatowych oraz w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Uczniowie zdobywali czołowe miejsca w Turniejach 5-milionów, wywalczyli Puchar Prezydenta Pruszkowa w turnieju szkół oraz zdobywali puchary i czołowe miejsca w turniejach piłki nożnej, koszykowej i piłki ręcznej. Reprezentowali szkołę w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Nasi medaliści

Warszawska Olimpiada Młodzieży

1988r. Tomasz Sutkowski 2 brązowe medale w akrobatyce.

1989r. Tomasz Sutkowski brązowy medal w akrobatyce.

1990r. Tomasz Sutkowski złoty medal w akrobatyce,  Rafał Wiśniewski brązowy medal w akrobatyce.

1991r. Anna Woźniak srebrny medal w akrobatyce,  Rafał Wiśniewski srebrny medal w akrobatyce.

1992r. Agnieszka Piekut złoty medal a akrobatyce,Tomasz Sutkowski złoty medal w akrobatyce oraz srebrny medal w koszykówce chłopców.

1993r. Agnieszka Piekut brązowy medal w akrobatyce.

1994r. srebrny medal w koszykówce chłopców.

1997r. Rafał Kulmaczewski i Damian Filipiak złoty medal w akrobatyce.

1998r. srebrny medal w koszykówce chłopców.

2002r. Furczak Kasjan srebrny medal w akrobatyce.

2003r. Sobański Damian, Furczak Kasjan, Furczak Krystian i Borkowski Marek brązowy medal w akrobatyce,Furczak Kasjan srebrny medal w akrobatyce.

2004r.  Bigos Paweł srebrny medal w akrobatyce,Borkowski Marek, Sobański Damian i Furczak Kasjan brązowy medal w akrobatyce.

2005r. 2 złote medale w akrobatyce sportowej w 2-ach i 4-ach: Krystian Furczak i Marek Borkowski,srebrny medal w akrobatyce sportowej: Paweł Bigos.

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1999r. brązowy medal w koszykówce chłopców.

2008r. złoty medal X Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt: Arament Bogusława, Bratman Anna, Bratman Magdalena, Brzezińska Ewelina, Brzezińska Karolina,Kalata Aleksandra, Mamcarz Malwina, Dymek natalia, Sakowska Karolina i Wittstock Inga.

Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego

1989r. Tomasz Sutkowski srebrny medal w akrobatyce sportowej.

1990r. Rafał Wiśniewski brązowy medal w akrobatyce sportowej.

1991r. Agnieszka Piekut brązowy medal w akrobatyce sportowej,Rafał Wiśniewski brązowy medal w akrobatyce sportowej.

2008r. IX miejsce w piłce siatkowej dziewcząt.

Inne osiągnięcia

1987r.  2 miejsce w Mistrzostwach Warszawy w mini koszykówce chłopców.

1990r.  1 miejsce w turnieju piłki nożnej „Babie lato”.

1992r.  1 miejsce w finale makroregionu warszawsko-mazurskiego w koszykówce chłopców,2 miejsce w konkursie „Gry i zabawy sportowe”.

1994r.  5 miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży szkolnej w piłce nożnej chłopców.

1995r. 3 miejsce w Świątecznym Turnieju koszykówki chłopców.

1996r. 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w akrobatyce: Piekut Agnieszka i Łukasik Daria,7 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju koszykówki chłopców.

1997r. 1 miejsce w Mistrzostwach Warszawy w akrobatyce: Piekut Agnieszka i Łukasik Daria,5 miejsce w Ogólnopolskim Świątecznym Turnieju koszykówki chłopców,  2 miejsce w turnieju piłki ręcznej dziewcząt.

1998r. 3 miejsce w turnieju piłki koszykowej chłopców,1 miejsce w turnieju „ 5 ciu tysięcy”.

1999r. 1miejsce w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików w koszykówce chłopców, 4 miejsce w turnieju „ 5-ciu tysięcy”.

2003r. Olga Żórawska finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych,1 miejsce w turnieju szkół podstawowych „Gry i zabawy sportowe”.

2004r.  2 miejsce w Wielkanocnym Turnieju mini koszykówki chłopców oraz 3 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki „PIVOT CUP  finał VII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych: Patryk Adamczyk.

2005r. Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju dziewcząt: Milena Mucha, Sylwia Strzylak, Izabela Hyckowska, Monika Chwedkowska, Magdalena Bukowska, Justyna Chuchrowska, srebrny medal Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej chłopców: Robert Milewski, Filip Raciborski, Michał, Podsiadłowski, Łukasz Bonarek, Damian Gocan, Kamil Jurek, Damian Chrząszcz, Sławomir Fijałkowski, Jakub Marchwiński, Adam Olewniczak, Daniel Strojek i Miłosz Wincewicz.

2006r. Finał VIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych: Adamczyk Patryk i Słojewski Grzegorz.

2007r. Finał IX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych: Adamczyk Patryk i  Funtowicz Klaudia.

2008r. Finał X Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych: Funtowicz Klaudia i Kałaska Sylwia