Dzień otwarty

Rodzice mogą spotkać się z wychowawcą lub dowolnie wybranym nauczycielem w celu uzyskania informacji o zachowaniu i postępach swego dziecka w nauce.

Pasowanie na ucznia

Na początku października każdego roku uczniowie klas I uroczyście przyjmowani są w poczet uczniów naszej szkoły. Dzieci z niezwykłym przejęciem powtarzają słowa przysięgi: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę…”

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Z Jurkiem Owsiakiem jesteśmy od początku istnienia Orkiestry. Rodzice, dzieci, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły z niezwykłą ofiarnością i oddaniem pracują społecznie, przygotowując corocznie wiele atrakcji:
- koncerty: młodych talentów, zespołów młodzieżowych, zespołów tańca nowoczesnego,
- występy sportowców,
- licytacje prac uczniów i otrzymanych od sponsorów przedmiotów,
- kiermasze wyrobów kulinarnych przygotowanych przez uczniów, rodziców, pracowników szkoły,
- loterie fantowe,
- kwesty uliczne pod opieką dorosłych.
Mogliśmy wielokrotnie oglądać w ogólnopolskich programach TVP reprezentację naszej szkoły wręczającą Jurkowi Owsiakowi dary ludzkich serc.

Sprzątanie Świata

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego corocznie sprzątamy naszeosiedle.

Rodzinny Dzień Wiosny

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele wspólnie bawią się, uczestnicząc w wielu konkursach sportowych i sprawnościowych połączonych z wyborem miss lub mistera szkoły, oglądają przygotowane przez klasy przedstawienia.

"Nasza Dwójka”

To tytuł gazetki szkolnej redagowanej i wydawanej przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli od listopada 1989 r. Można w niej znaleźć artykuły, reportaże, wywiady, aktualności, krzyżówki – wszystko to, czym zainteresowane są dzieci.

Młodzi twórcy, „dziennikarze”, maja tu okazję do doskonalenia pióra, prezentowania swoich opowiadań, wierszy, rysunków szerszemu ogółowi.

Pożegnanie absolwentów

Po sześcioletnich zmaganiach z matematyką, językiem polskim, angielskim, przyrodą itd. społeczność szkolna żegna swoich starszych kolegów z życzeniami dalszych sukcesów, pamiętając jednocześnie ich przyrzeczenie:

„Ja absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie przyrzekam uroczyście:
- kontynuować naukę,
- przestrzegać zasad wpojonych w szkole,
- być dobrym Polakiem;
dla osobistej satysfakcji, zadowolenia wychowawców i nauczycieli, szczęścia rodziców i dobra mojej Ojczyzny, której na imię Polska”.