1. KODEKS TIK

Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie

2. 1. Przyniesione do szkoły urządzenia telekomunikacyjne w czasie lekcji są wyciszone lub wyłączone.
    3. 2. W szkole uczniowie korzystają z komputerów wyłącznie pod opieką nauczyciela.
    4. 3. W czasie przerw lub po lekcjach możemy korzystać z komputerów w bibliotece szkolnej, zgodnie z regulaminem tego miejsca.
    5. 4. W miarę możliwości i potrzeb nauczyciele wykorzystują TIK w czasie zajęć.
    6. 5. Nauczyciele wskazują uczniom narzędzia i zasoby internetowe wspomagające naukę szkolną.
    7. 6. Nie wierzymy we wszystko co znajdziemy w Internecie - sprawdzamy informacje w wiarygodnych źródłach.
    8. 7. Nie odwiedzamy stron nieodpowiednich dla dzieci i młodzieży.
    9. 8. Przestrzegamy zasad dobrego zachowania (Netykiety) i praw autorskich w Internecie.
    10. 9. Dbamy o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo komputerów korzystając z Internetu.
    11. 10. W sytuacji, gdy coś nas zaniepokoi w Internecie, mówimy o tym osobie dorosłej.